" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.91.185.49
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 1061
Dün Toplam: 7012
Genel Toplam: 15186725
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ZEYTİN DALINI KİM UZATACAK?

Tarih:

23 Mart 2014 Pazar 13:39

Okunma:

2695

Yorum:

0     Yorum Yaz

ZEYTİN DALINI KİM UZATACAK?

ZEYTİN DALINI KİM UZATACAK?
 Çilesiz başarı olmaz! Bu sözü sakın unutmayın ve bir yere yazın.. “Bir dağın zirvesine çıkarken yılana da rastlanır, kuşa da... Biri sürünerek gelmiştir, biri uçarak.”
Zirveye “sürünerek” gelen, yani “meşakkat” çeken, elbette “zirve”nin değerini de bilecek, “zirveden inmesi” de uzun bir süre alacaktır. Ama zirveye “uçarak” gelen, yani pek fazla zahmet çekmeyen, “Zirvenin Değeri”ni bilemeyeceği için, yine uçarak iner...

Ben buradan şu mesajı vermek istiyorum..  “Bir yere gelmek” istiyorsanız; “dişinizle-tırnağınızla” geliniz..

Birilerinin adamı olmak, birilerinden “tavassut” istemekle, onların önünde “eğilmek”le değil, “alın terinizle” bir yerlere gelmeyi kendinize düstur edinin.
“Zirve”ye ulaşan insanların geçmişlerine baktığınızda “meşakkat”, “fedakârlık” ve zorluklara göğüs germek” vardır...
Ama en önemlisi “azim” vardır, “sebat” vardır, “sabır” vardır ve de ah de vefa vardır.

Şimdi diyeceksiniz ki: bu sözleri neden yazdınız..

Anlatalım.. Kayseri ili ülkemizin hakemlik alanında önde gelen illeri arasındadır. İstanbul-Ankara- İzmir- Trabzon’dan sonra MHK üyesi ve Üst düzey hakem çıkartan ve de 10. Bölgede ağırlığı olan ilimizdir.

Kayseri buralara kolay mı geldi? Galip Bitigen, Vahap Beyaz, Şükrü Bayrakdar Musa Soykarcı, Murad Çınar ve Fahri Aksoy gökten “zembil”le inmediler.

Bu yolun “çile”sini çektiler. Kimi hakem olarak kimi de amatör sporun yöneticisi olarak.
Sonuçta ne oldu: Kayseri kazandı.

Kayseri de Murad Çınar, İHK başkanı olduğu için dernek başkanlığını bıraktı ve Kayseri’nin en çalışkan ve de hizmet gönüllüsü bir kişi olan Fahri Aksoy’u başkanlığa seçtiler.

Aksoy hızlı bir giriş yaptı ve Kayseri’nin en güzel bir mekanında tüm camiaya bir kahvaltı verdi. Verdi ama bir ayağı topal kaldı. Çünkü bu kahvaltıda TFFHGD Genel saymanı ve eski İHK başkanı Şükrü Bayrakdar yoktu.

Fotoğraflara baktığımızda kendisini göremedik ve sarıldık telefona.. Neden katılmadığını sorduğumuzda kendisine davet gelmediğini söyledi. Üzüldük hem de çok üzüldük.

Öncelikle şunun bilinmesini isteriz. Kişiler camialardan asla üstün değildir.

Türkiye’yi avucumuzun içi kadar biliyoruz. Kişileri çok yakından tanıyorum ve aralarındaki husumeti biliyorum.

Çiçeği burnundaki başkan Fahri Aksoy şuan için iki arada bir derede.

MHK üyesi Musa Soykarcı ile Şükrü Bayrakdar, Kayseri’nin iki değeri. Ama birbirleriyle küsler. Aslında bir incir çekirdeğini doldurmayacak nedenden dolayı konuşmuyorlar.

Şöyle bir hatırlayalım. Eskiden Kayseri’den çıkmış ve ülkemizin gözde hakemleri konumunda olan Vahap Beyaz ve Galip Bitigen’in de arası açıktı ama toplumda bir araya gelmekten hiç de çekinmiyorlardı.

Duyumlarımıza göre; Soykarcı ve Bayrakdar, hiçbir ortamda bir araya gelmek istemiyoruz diyorlarmış. İşte bu Kayseri için, Kayserili hakemler için en büyük tehlike. Her ikisi de beyefendi. Her ikisi de sosyal olan bu insanların böyle düşünmesini hiç ama hiç doğru bulmuyoruz.
Gerekirse en kısa sürede Kayseri’ye gelip onları aynı masada ve de tüm hakemlerin bulunduğu ortamda barıştırmaya hazırız.  

Yok biz barışmayız derlerse; biz de onlara deriz ki sizlerin, Kayserili hakemlerin birlikteliğini bozmaya hiç hakkınız yok.

Kayseri buralara kolay gelmedi. Sanki aranızda kan davanız var. Birbirinizle tokalaşmanız bu işi çözecek durumda. Yanında birer de çiçek olursa tadından yenmez.

Sizleri duyarlı olmaya davet ediyoruz. Genç yöneticileri zor durumda bırakmaya hakkınız yok.
Beyler; Var mısınız elinizi uzatmaya.. Yaşanmış bir hikayeyi anlatmak istiyorum.

İki kişi sen haklısın ben haklıyı diye birbirlerine girmişler. Kavga dövüş derken kendilerini mahkemede hakimin karşısında bulmuşlar. Burada da atışmaları devam etmiş hakem de bunları bir ay içeri atmış. İçeride aynı koğuştalar ve de son derece pişmanlar. Çıkacaklarının son günü birisi demiş ki; biz boşuna çocuklarımızdan, işimizden ayrı kaldık. İlk defa hapisanede yatıyoruz.Ne gerek vardı.. Diğer arkadaşı da evet haklısın boşu boşuna yatıyoruz ama gene de “ben haklıydım”demiş..

Genç başkan kardeşim Fahri Aksoy, sen bir misyon üstlendin. Dernek olarak faaliyet yaptığında sen herkesi davet et. İsteyen gelir isteyen gelmez. Senin hiç kimseyi ayırt etme lüksün yok. Hadi diyelim geldiler. Ayrı masalarda otururlar olur biter.
 
Başkan olarak Kendine bir “hedef” koyacaksın, “gayret” edeceksin, “ayran gönüllü” değil, “sebatkâr” olacaksın ki, hedefine ulaşabilesin.
Umarım bu arkadaşlarım bu yazıdan gerekli dersi çıkarmışlardır. En kısa süre içinde Kayseri’ye gelmek istiyorum evet beyler barışmaya var mısınız? 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ