" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 52.87.253.202
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 5871
Dün Toplam: 5976
Genel Toplam: 15441513
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ZONGULDAK'TA ÇITA İYİCE YÜKSELDİ!

Tarih:

26 Aralık 2017 Salı 20:36

Okunma:

1136

Yorum:

0     Yorum Yaz

ZONGULDAK'TA ÇITA İYİCE YÜKSELDİ!

ZONGULDAK'TA ÇITA İYİCE YÜKSELDİ!
Hakemler kokart taktı
 
Zonguldak’a bir sihirli el dokundu ve uzun süren sıkıntılar birer birer dağılmaya başladı. Bir kıpırdanma bir haykırış ve kabuğuna sığmayan bir Zonguldak ile karşı karşıyayız.
Hakemler ümitli, gözlemciler ümitli tabiî ki MHK üyesi Metin tokat ise çok mutlu.
 
İşte böyle bir ortamda Zonguldaklı Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri sezon açılış yemeği ve kokart takma töreninde bir araya geldiler.
Deniz Kulübünde düzenlenen yemeğe Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Çaycuma Belediye Başkanı   Bülent Kantarcı,Merkez Hakem Kurulu yönetim kurulu üyesi 3. Bölge sorumlusu Metin Tokat,  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı  Kemal Demir, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ahmet Birdal, Futbol İl Temsilcisi  Metin Malkoç, Saha Komiserleri  Derneği Zonguldak Şube Başkanı  Bülent Tuna, Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdür vekili Hakan Yüksel, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı  Nurettin Demir, İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, hakemler, gözlemciler , geçmişte hakemliğe emeği geçmiş gözlemci ve hakemler  katıldı.
 
 Nurettin Demir: Amacımız Birlik Beraberliği Sağlamak
 
Açılış konuşmasını yapan TFFHGD Başkanı Nurettin Demir, amaçlarının Hamellik camiasını bir çatı altında toplayarak birlik, beraberlik içinde daha iyi yerlere getirmek olduğunu belirterek şunları söyledi,”İl Hakemliğine geçiş yapan arkadaşlarımızın üzerinde eski İl Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner’in emeği çok büyük. Aynı zamanda bir üst klasmana yükselen arkadaşlarımıza da eğitim veren il eğitimcimiz Osman Ender Bulut’a teşekkür ediyoruz. Ayrıca 3. Bölge sorumlumuz Metin Tokat hocamıza bizleri kırmayıp geldiği için teşekkür ediyoruz. Klasman yükselmelerinde bize doğrudan destek veriyor.
Gecenin düzenlemesinde katkı veren TSO Başkanı Metin Demir ve iş adamı Salih Demir’e teşekkür ediyoruz. Zonguldak tarihinde belki de en çok  yükselttiğimiz dönem bu dönem olmuştur. Biz bulunduğumuz il olarak gerek hakem camiası için gerekse kulüpler bazında küçük illere nazaran bizim daha yukarılarda olmamız gerek. Çünkü küçük iller bizleri hakem sayısından geçti. Yeni atanan İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış’a başarılar diliyorum’’dedi.
 
Evren Atış: Bir Adım İleri Götürmeye Çalışacağız
 
Daha sonra söz alan  İl Kurulu Başkanı Evren Atış, Zonguldak hakemliğini daha iyi yerlere getirmeye çalışacakları ifade ederek geceye katılanlara teşekkür etti. Atış şunları söyledi,” Ben burada ilk göreve geldiğim zaman söylemiştim. Zonguldak’ta futbol bir bütün. Burada ki futbol alt birlikleriyle taban birlikleriyle bir bütün. Her zaman ASKF  VE TÜFAD’ dan destek gördük. Burada ki başarı sadece hakemlerin başarısı ile ölçülmez. Top yükün ölçülür demiştim. Bizlere destek oldukları için çok teşekkür ederim. Özellikle Metin hocamıza teşekkür ediyorum. Bir çok ile gitmedi Zonguldak ismini duyunca koştura koştura geldi.  Zonguldak’ı ayrı bir yerde tuttuğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bu hakemleri eğiten bu güne kadar altın gibi güzel bir sermaye gibi bizlere emanet eden bir önceki kurul başkanımız İlkay Güner hocamıza teşekkür ediyoruz. Bu geceyi düzenleyen dernek başkanımız Nurettin Demir’e teşekkür ediyoruz”
 
Kemal Demir: Vicdanınızla Kalbinizle Maçları Yönettiğinize İnanıyoruz
 
ASKF Başkanı Kemal Demir ise  taban birliklerinin birlik beraberlik içinde çalışarak  Zonguldak futbolunu  daha iyi yerlere getireceğine inandığını  ifade ederek şöyle konuştu,”Bir senelik ASFK Başkanı olarak ilklere imza atmanın peşindeyiz. Bu ilklere imza atarken daha önce de söylemiştim. İlimizde ki imza yetkisi olan arkadaşların yanımızda olmadığı sürece hiçbir iş ve işler yapamayız. Sağ olsunlar sayın Valimiz ve Belediye Başkanlarımız gereken destekleri veriyorlar. Belediye Başkanlarımız olmasa da amatör futbol bitmek üzeredir Biz bir bütünüz. Biz büyük bir aileyiz. Zonguldak’ta 20 bin nüfusa hizmet eden bir aileyiz. Biz 25 30 bin kişiye hükmeden bir aileyiz. Bizim sadece sıkıntımız iletişim kopukluğu. Kurumlar arası sıkıntı olmaz. Kişiler arasında olsa da kurumlar arasında sıkıntıya karşı olanlardanım. Bizim geleceğimizi yön verecek kişi hakemlerdir. Ben sizleri vicdanınızla kalbinizle maçları yönettiğinize eminim’’şeklinde konuştu.
 
Metin Tokat: Dernek Seçimlerine  Kimse Müdahale Etmeye Çalışmasın
 
Merkez Hakem Kurulu 3.  Bölge Sorumlusu  Metin Tokan, Zonguldak hakemliğinin kendi içindeki sorunları ve kişisel çekişmeleri  halletmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi” Uzun bir süreden sonra Zonguldak’a geldim. En son geldiğimde Dernek Genel Başkanıydım. Yine Dernek Başkanımız Nurettin Demir’di. O zaman kokart törenine katılmıştım. Başkanımız biraz gecikme oldu dedi. Evet gecikme oldu. Ama gecikme olmasının sebebi Zonguldak’ta kaynaklı. Zonguldak’ın kendi içinde ki sorunlarından kaynaklı. Birlik beraberliğin sağlanması gerekiyordu. Kişisel egoların kişisel kaprislerin bir kenara atmamız gerekti. Çünkü birlik beraberlik içinde olursak sonuçta hepimiz bir hizmet için buradayız.
Yeni atanan İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış çok sevdiğim bir kardeşimizdir. İyi işler çıkartacağından eminim. Genç ve heyecanlı bir arkadaşımız. O birlik beraberliği desteği gördüğümüz zaman mutlu oldum. Hepimiz yaptığımız görevlerde saygı duymalıyız. Hata mı hepimiz yapıyoruz. Bunu kasıt olarak görürsek ayrışıma gireriz. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu nun selam ve sevgilerini getirdim. Önümüzde de bir dernek seçimi var. Ocak ayında 1-31 arasında bütün şubeler seçim yapacak. Bunun sonunda da Genel Merkezin belirlediği tarihte seçim olacak. Ben Ankara’da bunu ilan ettim. 3. Bölge de 18 ile bakıyorum. 18 ilide aynı şeyi söylüyorum. Dernek Başkanlığına kim istiyorsa aday olabilir. Herkesin aday olma hizmet etme hakkı vardır. Ne Dernekten, nede  İl Hakem Kurulundan kimse  bu seçimlere  müdahale etmeye  ve kişileri yönlendirmeye çalışmasın. Biz serbest bırakıyoruz diye kimseyi etki edecek davranışlardan uzak duralım’’şeklinde konuştu.
 
Hakan Yüksel: Başarılar Diliyorum
 
 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, hakem camiasına başarılar dilerek yaptığı kısa konuşmada şu ifadelere yer verdi’’Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan bugünlerde bu kadar büyük bir kitleye hitap eden spor camiasının içerisinde ki bu aileyi toplayarak birlik ve dayanışmayı sağlayan bu güzel akşamı sağlayan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ve İl Hakem Kurulunda görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Taban birliklerinde görev yapan arkadaşlarımızın  el ele verdikten sonra beraber hareket ettikten sonra her zaman başarının geleceğine güzel çalışmaların yapılacağına inanıyorum. İnşallah bu birliktelik devam edecek’’şeklinde konuştu.
 
Belediye Başkanı Muharrem Akdemir: Hakkı Hukuku En İyi Şekilde Dağıtacağınıza  İnanıyoruz
 
 
Son olarak söz alan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, hakem camiasının adaleti en iyi şekilde dağıtmaya çalıştığını belirterek şunları söyledi, Sizlerde hakkı hukuku adaleti en iyi şekilde dağıtmaya çalışan görevli arkadaşlarsınız. Sadece hak hukuk adalet değil. Karşılıklı sevgi ve saygıyı da spora yapan arkadaşlara kamçılayan arkadaşlarsınız. Ben sizleri yürekten kutluyorum. Hakem camiası son dönemlerde trendi yükselen bir müessese.  Yeni yönetim arkadaşımız Evren Atış’a başarılar diliyorum’’dedi.
Konuşmaların ardından  aday hakemlikten il hakemliğine ve klasman yükselen hakemlere  kokartları  takıldı.
Hakem camiasının duayeni sayılan Sadi Altınak, 1970’li  yıllarda kullandığı kırmızı ve  sarı kartını  klasman yükselen bayan hakem Esra Arıkboğa’ya hediye ederek duygularını şöyle dile getirdi:
Kokart takma töreninin ardından camiaya emeği geçenlere plaket taktım edildi. 1970’li yıllarda antrenörlük kursunda  Kokart   ve Plaket töreninin ardından HASAD  ekibi halk oyunları gösterisi sergiledi.Hakemler  çalınan müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.
 
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
 
  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ