ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.89.204.127
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 5238
Dün Toplam: 6162
Genel Toplam: 23281788
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BU SORULAR BEYİN YIKIYOR(7)

Tarih:

21 Ekim 2021 Perşembe 12:00

Okunma:

630

Yorum:

0     Yorum Yaz

BU SORULAR BEYİN YIKIYOR(7)

BU SORULAR BEYİN YIKIYOR(7)
Soru 1:Ofsayt pozisyonundaki hücum oyuncusu topu alır, ceza alanına girer ve yere düşerse (faul yapılmış gibi). Yardımcı hakem bayrağı kaldırır ve ofsaytı belirtirse. Hakemin kararı nedir?
 
Cevap 1: Hakem oyunu durdurur ve ofsayt ihlalinin gerçekleştiği yerden savunma yapan takıma bir endirekt serbest vuruş verir. 'Aldatma' eylemi sportmenlik dışı bir davranıştır ve başarılı olup olmamasına veya oyunun başka bir nedenle durdurulmasına bakılmaksızın bir ihtar (sarı kart) ile cezalandırılmalıdır.
 
Soru 2:Top oyundayken, hakem aynı takımdan iki oyuncunun oyun alanı içinde birbirleriyle dövüştüğünü görürse. Ceza ve tekrar başlatma nedir?
 
Cevap 2:Şiddet hareketten dolayı her iki oyuncu da ihraç edilmelidir (KK). Oyun alanı içinde bir takım arkadaşına karşı fiziksel ihlaller, direkt serbest vuruş veya bir penaltı vuruşu ile cezalandırılır (eğer ihlal yapan oyuncunun ceza alanı içinde yapılırsa).
 
Soru 3:Hakem penaltı vuruşu yapılması için işaret verdiğinde, vuruşu belirlenen vuruşu yapacak oyuncu yerine bir takım arkadaşı yaparsa. Doğru karar nedir?
 
Cevap 3: Oyun hakem tarafından durdurulur ve gol olup olmadığına bakılmaksızın savunma yapan takıma bir endirekt serbest vuruş ile tekrar başlatılır. Vuruşu yapan oyuncuya ihtar verilir (sarı kart).
 
Soru 4:Kural 15'e göre, bir oyuncu taç atışını yapmak için ayakta durmalıdır. Öncesinde takla atılmasına izin verilir mi?
 
Cevap 4: Evet- Eğer topu atma anında oyuncunun iki ayağı taç çizgisinde (veya taç çizgisinin dışında yerde) ise, yüzü oyun alanına dönükse ve her iki eli ile topu başının arkasından ve üzerinden atarsa.
 
Soru 5: Bir köpek maç sırasında oyun alanına girer ve topu kale çizgisinde durdurarak gol atılmasını engellerse. Köpeğin müdahalesi, herhangi bir savunma oyuncusunun topla oynamasını engellemezse. Hakemin kararı nedir?
 
Cevap 5:Köpek bir 'saha dışı unsur'dur, bu nedenle hakem oyunu durdurur ve oyun kendi ceza alanındaki savunma takımının kalecisi için hakem atışıyla tekrar başlar.
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ