ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 35.175.191.103
Online Ziyaretçi: 9
Bugün Toplam: 3616
Dün Toplam: 4261
Genel Toplam: 28303716
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: HAKAN ÜLKER

Tarih:

30 Ekim 2018 Salı 19:56

Okunma:

4354

Yorum:

0     Yorum Yaz

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: HAKAN ÜLKER

GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARI: HAKAN ÜLKER
Değerli okuyucularımız 4. Bölge yıldız Hakem adayını seçerken iki kişi ön plana çıktı. Birisi İzmir’den diğeri ise Muğla’dan.
Seçimde bu arkadaşların her türlü kriterlerini göz önünde bulundurarak Muğla Bölgesi B klasman Hakemi Hakan Ülker’i sayfalarımıza taşımaya karar verdik.
Türkiye, Hakan Ülker’i yaptığı titiz bir çalışma sonucu Çin'den ithal edilen zehirli ayakkabıların piyasaya sürüldüğü bilgisini aldıktan sonra büyük kaçakçılık olayını ortaya çıkarınca tanımıştı.
Bu duyum geldiğinde Türkiye'de paniğe yol açmıştı. Bu büyük başarı ödülsüz kalmayacaktı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin CANİKLİ, tarafından ödüllendirildi.
Bu ödül sadece işyerindeki başarısıyla değil günlük yaşamında, hakemlikte ve başkanlığını yaptığı tüm Türkiye’de ki Gümrük Muayene Memurları Derneği'nde tartışmasız başkanı konumuna büründürdü.
Hakan Ülker Kimdir?
14 Şubat 1988 de Üsküdar / İstanbul da doğdu. İlköğretimi Sultantepe / Üsküdar, Lise eğitimini M. Kemal Lisesi ( Yabancı Dil Ağırlıklı ) / Ümraniye de tamamladı. 2007/2011 yılında Muğla Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 2014 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2015 yılında bu alanda başladığı doktora eğitimine askerlik nedeniyle ara verdi.

2006 yılında İstanbul’da futbol hakemliğine başlamış olup 2010 yılından bu yana klasman kadrolarında yer almış sırasıyla Bölgesel Yardımcı Hakem, Bölgesel Hakem, Ulusal Hakem, C klasman Hakem kadrolarında görev yapmıştır. Şuan B Klasman Hakem kadrosunda bulunan Hakan ÜLKER TFF,  2. lig ve Türkiye Kupası müsabakalarında hakem ve üst liglerde ise dördüncü hakem olarak görev yapmaktadır.
Ödül canavarı
Hakan Ülker adeta ödül canavarı konumunda. Hem de öyle bir ödüller ki herkese nasip olacak cinsten değil.  
2013 Ocak ayından itibaren Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Muayene Memuru Olarak göreve başlamıştır. 2014 Yılında İstanbul'da yakalanan ve kamuoyunda "Zehirli ayakkabı" olarak geçen olayı meslektaşı ile birlikte ortaya çıkartan Hakan ÜLKER, hem Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin CANİKLİ tarafından hem de İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nevzat ER tarafından başarı belgeleri ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Dünya Gümrük Örgütü (World Custom Organization) tarafından Liyakat ödülüne (Certificate of merit) layık görülmüştür.
Aynı zaman da Gümrük ve Kaçakçılık mevzuatında Adli Bilirkişi olan Hakan ÜLKER, Ticaret Bakanlığında sayıları yaklaşık 2000 civarı olan ve dış ticarette "Denetim" görevi yapan "Muayene Memurlarının" oluşturduğu Gümrük Muayene Memurları Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2 dönemdir yürütmektedir. Bu görevi nedeniyle Türkiye’nin birçok ilini sürekli ziyaret etmekte ve ülke odaklı birçok projeye de imza atmaktadır. 2016 yılında “Ülke odaklı Politikalar” başlığıyla da KKTC gümrüklerinin tamamına ziyaret gerçekleştirmiştir. Mayıs ayında yapılan 27 Mayıs 2018 tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen 20 km. yarı maratonuna Gümrük ve Ticaret Bakanlığını temsilen katılmıştır. 20 km. yarı maratonuna ECSA kapsamında 12 ülkeden 87 yarışmacı katılmış, Hakan ÜLKER ekip arkadaşı ile birlikte ülkemize bronz madalyayı kazandırmıştır. 14-16 Haziran tarihlerinde Lüksemburg da ECSA (European Customs Sports Assocation) tarafından düzenlenen Avrupa Gümrük Çalışanları futbol turnuvasına hakem olarak, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarından ismen Hakan ÜLKER davet ile katılmış ve birçok müsabakada görev almıştır. Turnuvada ki göreviyle katılımcıların takdirini kazanan Hakan ÜLKER’e plaketini Lüksemburg Futbol Federasyonu Başkanı Philip bizzat takdim etmiştir. ECSA başkanı Sayın Hlinka, turnuva sonrası TFF MHK başkanı Yusuf NAMOĞLU’na hitaben Hakan ÜLKER için teşekkür mektubu yazmıştır.  
İngilizce bilen Ülker’in hobileri arasında; kitap okumak, tiyatroya gitmek, gitar çalmak, müzik dinlemek, bisiklete binmek, balık tutmak, kamp yapmak var.
Önerimiz; Sevgili Hakan Ülker.. Seni uzun zamandan beri takip ediyorum. İstanbul’unda tozunu toprağını yuttun. Başkanlığını yaptığın derneğin gecesine de katılmıştım. Oradaki ağırlığın, dik duruşun ve tüm dernek üyelerinin sana karşı sevgi ve saygı gösterişlerine gözlerimle şahit olmuştum. Hep söylüyorum yazıyorum; Hakemlerimiz Anayasa Mahkemesi Başkanı gibi saygınlık görmeliler. Bunu yaparken kimse size layık olmadığınız saygıyı göstermez. Bilinmesi gereken konu şu; bir insan “dış görünüşüyle karşılanır kişilikleriyle uğurlanır”    Bu konuda sana sözümüz yok. Senin daha çok çalışarak daha iyi yerlere geleceğine inananlar arasındayım. Yolun açık olsun.

  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ