ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 35.175.191.103
Online Ziyaretçi: 14
Bugün Toplam: 3524
Dün Toplam: 4261
Genel Toplam: 28303624
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKAN ÜLKER'E BAKAN TEBRİĞİ

Tarih:

06 Aralık 2014 Cumartesi 22:35

Okunma:

7400

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKAN ÜLKER'E BAKAN TEBRİĞİ

HAKAN ÜLKER'E BAKAN TEBRİĞİ
Muğla’nın başarılı bölgesel hakemlerinden Hakan Ülker yaptığı titiz çalışma sonucu ülkenin gündemine oturdu. Çin'den ithal edilen zehirli ayakkabıların piyasaya sürüldüğü bilgisi Türkiye'de paniğe yol açtı. Hakan Ülker ve arkadaşları büyük kaçakçılık olayını ortaya çıkardı. Bunun sonucunda ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin CANİKLİ, tarafından ödüllendirildi.

 
Olay şöyle gelişti.. Çin'den ithal edilen zehirli ayakkabıların piyasaya sürüldüğü bilgisi Türkiye'de paniğe yol açtı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kanserojen madde içeren ayakkabıların fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı. Vatandaş ayakkabı almaya korkar oldu. Bütün bunlar yaşanırken Hakan Ülker ve Beytullah Yıldırım’in dikkati kabusa son verdi.


Dikkatlerinden Kaçmadı
19 bin 920 çift, 9 model ayakkabı cinsi eşyanın kanserojen madde içermesi nedeniyle imha edilmesine karar verildi. 12/11/2014 tarihinde 2 tır 3 kamyon ile eşya antrepodan alınarak imha için tesise getirildi. İmha sırasında Geçici olarak Uygulamalı Staj Eğitimi için İstanbul da bulunan muayene memuru Muğla Bölgesi Bölgesel Hakemi Hakan ÜLKER ve arkadaşının dikkatleri sayesinde büyük bir kaçakçılık olayı ortaya çıkarıldı. İmha edilmesi gereken kanserojen yeni ayakkabıların eski, yırtık ayakkabılarla değiştirildiğini fark ederek olayı tutanak altına alarak hem toplum sağlığının tehlikeye atılmasını hem de kaçakçılık olayını ortaya çıkarmıştır. 
Bakan Canikli Ödüllendirdi
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin CANİKLİ, kanserojen ayakkabı olayını ortaya çıkaran iki memuru Hakan Ülker ve Beytullah Yıldırım’ı ödüllendirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli , Erenköy Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı bir antrepodaki ayakkabıların imha esnasında eskileriyle değiştirildiğini tespit eden Hakan Ülker ve Beytullah Yıldırım'ı makamında kabul etti.  Canikli mesleğe henüz başlayan aday muayene memurları Beytullah Yıldırım ve Hakan Ülker’i görevleri esnasında gösterdikleri hassasiyet ve dikkatli çalışmaları dolayısıyla tebrik etti.
Bakan Nurettin Canikli gayretli çalışmalarıyla kamu zararının önlenmesinde önemli katkı sağlayan memurları Devlet Memurları Kanunu’na göre başarı belgesi ile ödüllendirdi.
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ