ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.89.204.127
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 5174
Dün Toplam: 6162
Genel Toplam: 23281724
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKEMİN SESİ İLE EĞİTİM(1)

Tarih:

20 Ekim 2021 Çarşamba 10:25

Okunma:

543

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKEMİN SESİ İLE EĞİTİM(1)

HAKEMİN SESİ İLE EĞİTİM(1)
Türkiye’de klasmanlardaki sayı ile hakem sayısı arasında uçurumlar var. Klasman dışında kalanlar en az 10 kat daha fazla. Hakemlerimizin klasmanda kalması için sahada kuralları iyi uygulayacak ve sınavlarda da başarılı olmak zorundalar yoksa düşüşler yaşayacaklar.
Bu bağlamda eğitim çok önemli. Siz siz olun bu sorduğumuz soruları kulak arkası yapmayın.
Birgün maçınızda başınıza gelebilir.

Bugün soruları soruyoruz. Bunlarla beyin jimnastiği yapın. Cevaplarını yarın yayımlayacağız.
Bu arada da Youtube Hakemin Sesi kanalına abone olmaya davet ediyoruz. Bu aboneliği yıllardan beri sizlere hizmet veren bizlere çok görmeyin. Lütfen emeğe saygı.

İŞTE SORULAR
 
Soru 1: Ofsayt pozisyonundaki hücum oyuncusu topu alır, ceza alanına girer ve yere düşerse (faul yapılmış gibi). Yardımcı hakem bayrağı kaldırır ve ofsaytı belirtirse. Hakemin kararı nedir?

Soru 2: Top oyundayken, hakem aynı takımdan iki oyuncunun oyun alanı içinde birbirleriyle dövüştüğünü görürse. Ceza ve tekrar başlatma nedir?

Soru 3: Hakem penaltı vuruşu yapılması için işaret verdiğinde, vuruşu belirlenen vuruşu yapacak oyuncu yerine bir takım arkadaşı yaparsa. Doğru karar nedir?

Soru 4: Kural 15'e göre, bir oyuncu taç atışını yapmak için ayakta durmalıdır. Öncesinde takla atılmasına izin verilir mi?

Soru 5: Bir köpek maç sırasında oyun alanına girer ve topu kale çizgisinde durdurarak gol atılmasını engellerse. Köpeğin müdahalesi, herhangi bir savunma oyuncusunun topla oynamasını engellemezse. Hakemin kararı nedir?

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ